KONST / Litografier / Färglitografi 14377075
nr 1437 7075
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 105/350, daterad 59, Rosenkavaljeren, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:26:08
150 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner